Spoločným úsilím k  zelenej, konkurencieschopnej a inkluzívnej Európe

Spoločným úsilím k  zelenej, konkurencieschopnej a inkluzívnej Európe

Pozvánka na záverečnú konferenciu projektu s názvom Dočasné vyrovnávacie opatrenia na zvýšenie zamestnanosti a vzdelávania Rómov LDI03017

Dovoľujeme si Vás pozvať na záverečnú konferenciu projektu s názvom Dočasné vyrovnávacie opatrenia na zvýšenie zamestnanosti a vzdelávania Rómov LDI03017, ktorá sa uskutoční dňa 13. marca 2024 (streda) v čase od 9.00 do 15.00 hod. v priestoroch Hotela Saffron, Radlinského 27, Bratislava.

Na konferencii predstavíme koncept dočasných vyrovnávacích opatrení (DVO) a niekoľko príkladov praktickej aplikácie na Slovensku aj v zahraničí, budeme tiež diskutovať o širšom využití DVO pri vzdelávaní a zamestnávaní osôb z marginalizovaných rómskych komunít a naučíme vás ako formálne pripraviť a nahlásiť DVO.

Počet účastníkov a účastníčok konferencie je limitovaný, registrujte sa, prosím, vyplnením nasledovného formulára TU.

Podujatie je financované z projektu s názvom „Dočasné vyrovnávacie opatrenia na zvýšenie zamestnanosti a vzdelávania Rómov“ podporeného v rámci Nórskych grantov 2014 – 2021 a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky (LDI03017). Cieľom projektu je zvýšenie informovanosti a lepšie využitie DVO pri zamestnávaní Rómov a Rómiek, predovšetkým z marginalizovaných komunít.

Projekt realizujú Agentúra práce Banskobystrického samosprávneho kraja, n.o. v spolupráci so Slovenským národným strediskom pre ľudské práva a nórskym partnerom Stiftelsen Mangfold i Arbeidslivet. Bližšie informácie o projekte sa môžete dočítať na webových stránkach projektových partnerov https://dvo.agenturapracebbsk.sk/,  https://www.snslp.sk/vysledky/projekty/prebiehajuce-projekty/ a Stiftelsen Mangfold i Arbeidslivet.

Scroll to Top